FAQ – pytania i odpowiedzi

1. Z czego wykonane jest siedzisko?

Siedzisko Curble jest wykonane z wytrzymałego tworzywa nylonowo-plastikowego Nylon 9.

Nylon to ogólne oznaczenie rodziny polimerów syntetycznych wyprodukowanych po raz pierwszy 28 lutego 1935 r. Przez Wallace Carothers w firmie DuPont. Nylon jest jednym z najpopularniejszych polimerów stosowanych jako włókno.

Siedzisko Curble zostało w 100% wyprodukowane w Korei Południowej.

2. Jak czyścić siedzisko Curble?

Obicie siedziska nie jest zdejmowane.

Należy wytrzeć plamy i zanieczyszczenia wilgotną ściereczką oraz wysuszyć siedzisko przed ponownym użyciem.

3. Z jakim rodzajem krzesła mogę korzystać z krzesła Curble?

Curble może być używane z prawie każdym rodzajem krzesła. Curble nie powinno się ślizgać po umieszczeniu na krześle, aby było stabilne i tworzy efekt dźwigni, który jest niezbędny do korekcji postawy. Siedzisko Curble może ślizgać się po drewnianych lub plastikowych krzesłach, które nie mają żadnej amortyzacji. Ponadto rodzice powinni czuwać nad swoimi dziećmi, gdy siedzą na Curble ustawionym na stołku lub krześle bez oparcia.

4. Zdiagnozowano u mnie przepuklinę dysku i obecnie odczuwam ból pleców. Czy nadal mogę używać Curble Chair?

Curble Chair to urządzenie wspomagające, które może pomóc w poprawieniu postawy.
Może także zmniejszyć prawdopodobieństwo powrotu schorzeń związanych z powrotem lub pomóc w opóźnieniu zaburzeń zwyrodnieniowych związanych z wiekiem, prowadząc Cię do prawidłowej postawy, ale sam fotel nie może leczyć chorób.

5. Jestem w ciąży. Czy można używać siedziska Curble?

Nie polecamy krzesła Curble kobietom w ciąży. Ale jeśli chcesz korzystać z Curble Chair, najpierw skonsultuj się z lekarzem.

6. Ile godzin dziennie mogę używać Curble Chair?

Stopniowo wydłużaj czas, myśląc o tym jako o treningu poprawiającym postawę. Zalecamy zrobienie przerwy, jeśli po użyciu Curble Chair poczujesz ból pleców.

7. Jak wytrzymałe jest siedzisko Curble?

Krzesło Curble jest wykonane z wytrzymałego tworzywa nylonowo-plastikowego i może być używane półtrwałe, chyba że zerwie się pod obciążeniem większym niż 300 kg.

8. Czy mogę wyprać poduszkę siedziska, zdejmując ją?

Poduszka siedziska nie jest zdejmowana, ale gdy ulegnie zabrudzeniu, należy wytrzeć plamy i zanieczyszczenia oraz wysuszyć krzesło przed ponownym użyciem.

9. Czy mogę używać Curble Chair jako fotelika samochodowego?

Curble Chair to siedzisko do korekcji postawy i ze względów bezpieczeństwa nie zalecamy używania go na foteliku samochodowym. Możesz go używać na siedzeniach pasażerów, ale firma nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek obrażenia, uszkodzenia, straty lub wypadki, które mogą być spowodowane używaniem Curble Chair na siedzeniach samochodowych.