FAQ – pytania i odpowiedzi

1. Jak dobrać siedzisko Curble?

Istotnym kryterium w doborze siedziska dla osoby dorosłej jest wzrost i waga.

Osoby powyżej 170 cm oraz powyżej 60 kg wagi powinny wybrać model Wider.

Osoby poniżej wzrostu 170 cm i poniżej 60 kg powinny zastosować model Comfy.

Od tej reguły istnieje jedno odstępstwo – stwierdzona przez lekarza lub fizjoterapeutę hiperlordoza (czyli zwiększona krzywizna w odcinku lędźwiowym). Osoby z hiperlordozą powinny skorzystać z modelu Comfy.

Dzieciom w przedziale wiekowym od 4 do 12 lat dedykujemy model Kids.

 

2. Z czego wykonane jest siedzisko?

Siedzisko Curble jest wykonane z wytrzymałego tworzywa nylonowo-plastikowego Nylon 9.

Nylon to ogólne oznaczenie rodziny polimerów syntetycznych wyprodukowanych po raz pierwszy 28 lutego 1935 r. Przez Wallace Carothers w firmie DuPont. Nylon jest jednym z najpopularniejszych polimerów stosowanych jako włókno.

Siedzisko Curble zostało w 100% wyprodukowane w Korei Południowej.

3. Jak czyścić siedzisko Curble?

Obicie siedziska nie jest zdejmowane.

Należy wytrzeć plamy i zanieczyszczenia wilgotną ściereczką oraz wysuszyć siedzisko przed ponownym użyciem.

4. Z jakim rodzajem krzesła mogę korzystać z krzesła Curble?

Curble może być używane z prawie każdym rodzajem krzesła. Curble nie powinno się ślizgać po umieszczeniu na krześle, aby było stabilne i tworzy efekt dźwigni, który jest niezbędny do korekcji postawy. Siedzisko Curble może ślizgać się po drewnianych lub plastikowych krzesłach, które nie mają żadnej amortyzacji. Ponadto rodzice powinni czuwać nad swoimi dziećmi, gdy siedzą na Curble ustawionym na stołku lub krześle bez oparcia.

5. Jaka jest różnica między modelami Wider i Comfy i dla kogo te modele są zalecane?

Największą różnicą jest wyczucie wynikające z napięcia i konstrukcji ramy krzesła.

Rama modelu Wider ma silniejsze napięcie i mocniej odpycha użytkownika. Jego oparcie jest szersze, dzięki czemu mocniej podpiera dolną część pach. Siedzisko w modelu Wider jest również o 5 cm dłuższe niż w modelu Comfy, a jego podwyższona krawędź wypycha lędźwie i miednicę, pomagając użytkownikowi uzyskać lepszą sylwetkę i postawę.

Model Comfy jest bardziej miękki niż model Wider. Delikatniej odpycha plecy użytkownika, a jego oparcie jest bardziej elastyczne. Model Comfy jest bardziej odpowiedni dla osób, którym brakuje elastyczności oraz tych, którzy nie są gotowi do siedzenia na sztywnym fotelu do korekcji postawy przez dłuższy czas

6. Zdiagnozowano u mnie przepuklinę dysku i obecnie odczuwam ból pleców. Czy nadal mogę używać Curble Chair?

Curble Chair to urządzenie wspomagające, które może pomóc w poprawieniu postawy.
Może także zmniejszyć prawdopodobieństwo powrotu schorzeń związanych z powrotem lub pomóc w opóźnieniu zaburzeń zwyrodnieniowych związanych z wiekiem, prowadząc Cię do prawidłowej postawy, ale sam fotel nie może leczyć chorób.

7. Jestem w ciąży. Czy można używać siedziska Curble?

Nie polecamy krzesła Curble kobietom w ciąży. Ale jeśli chcesz korzystać z Curble Chair, najpierw skonsultuj się z lekarzem.

8. Czy Curble Chair występuje tylko w jednym rozmiarze?

Curble Chair występuje w trzech modelach. Modele Wider and Comfy mogą być używane przez każdego w wieku powyżej 12 lat, a model Curble Kids jest przeznaczony dla dzieci w wieku do 12 lat.

9. Ile godzin dziennie mogę używać Curble Chair?

Stopniowo wydłużaj czas, myśląc o tym jako o treningu poprawiającym postawę. Zalecamy zrobienie przerwy, jeśli po użyciu Curble Chair poczujesz ból pleców.

10. Jak wytrzymałe jest siedzisko Curble?

Krzesło Curble jest wykonane z wytrzymałego tworzywa nylonowo-plastikowego i może być używane półtrwałe, chyba że zerwie się pod obciążeniem większym niż 300 kg.

11. Czy mogę wyprać poduszkę siedziska, zdejmując ją?

Poduszka siedziska nie jest zdejmowana, ale gdy ulegnie zabrudzeniu, należy wytrzeć plamy i zanieczyszczenia oraz wysuszyć krzesło przed ponownym użyciem.

12. Czy mogę używać Curble Chair jako fotelika samochodowego?

Curble Chair to siedzisko do korekcji postawy i ze względów bezpieczeństwa nie zalecamy używania go na foteliku samochodowym. Możesz go używać na siedzeniach pasażerów, ale firma nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek obrażenia, uszkodzenia, straty lub wypadki, które mogą być spowodowane używaniem Curble Chair na siedzeniach samochodowych.